Ciekawostki

Firma w Hiszpanii – pomysły na biznes

Coraz prościej przekraczać granice, wkraczać ze swoimi pomysłami biznesowymi na nowe rynki i realizować różnego rodzaju projekty. Jeśli myślisz o założeniu firmy w Hiszpanii przede wszystkim odpowiedz sobie na kluczowe pytanie – jakiego rodzaju ma być to działalność (?). Musisz być szczery sam ze sobą, nie wszystkie pomysły będą strzałem w dziesiątkę, inne nie przyniosą ci pożądanych efektów, są też takie, które już na starcie będą niewypałami. Z tego wszystkie powinieneś zdawać sobie sprawę. Oczywiście bycie świadomym wymaga badań rynku i wyczucia, które pomysły wypalą, a które sprawią, że czeka cię jedynie utonięcie.

Firma w Hiszpanii – zwróć na to uwagę

Biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie umie wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.” (Bill Gates)

Zanim w ogóle zaczniesz reaserch rynku i przejdziesz do rozważania konkretnych pomysłów weź pod uwagę te rzeczy:

  • wybieraj nisze – kluczem do sukcesu jest specjalizacja i dotarcie do niewielkiej grupy jednorodnych klientów,

  • innowacje i technologiczny komponent – to istotny element sukcesu, warto celować w sektor internetowy,

  • pośrednicz – w ten sposób unikniesz zbędnych kosztów, rób więc tak, aby mieć jak najmniej kosztów wewnętrznych.

Firma w Hiszpanii – poszukując idealnego pomysłu na biznes

Pracuj tak ciężko jak to możliwe, to zwiększa szanse na sukces. Jeśli inni ludzie pracują 40 godzin w tygodniu, a ty 100 godzin, to ty w 4 miesiące osiągniesz to, co innym zajmie rok.” (Elon Musk)

Strona internetowa – znajdujesz niszę i ją wypełniasz. To, co ważne nie masz konkurencji. Tworzysz treść wysokiej jakości, interesującą dla czytelnika i taką, która bierze pod uwagę SEO. Generujesz ruch i po pewnym czasie możesz sprzedawać powierzchnię reklamową, zarabiać na poradach czy coś sprzedawać.

Sklep z pamiątkami – Hiszpanię co roku odwiedzają miliony turystów. Wszyscy chcą kupić jakiś prezent dla swoich bliskich i oczywiście jakąś pamiątkę po pobyciu tu dla siebie. Jeśli tylko wybierzesz dobrą lokalizację tak naprawdę bez większego wysiłku twój biznes wypali i jeszcze nieźle na nim zarobisz.

Tania agencja podróży – współcześnie coraz więcej osób podróżuje i chce to robić jak najtaniej. Co więcej, większość turystów poszukuje dziś doświadczeń. Jeśli więc połączysz te dwa elementy – koszt + doświadczenie – znajdziesz wielu chętnych.

Usługi związane z social mediami – w Hiszpanii wciąż wiele firm potrzebuje „ogarnięcia” social mediów. Jeśli stworzysz biznes polegający na pomocy w stworzeniu i zarządzaniu nimi, masz gwarantowanych wielu klientów.

Usługa sprzątania – okazuje się, że sektor usług, i to ukierunkowany na sprzątanie, jest świetnym pomysłem na biznes. Szczególnie jeśli mówimy tu o zwróceniu się w kierunku budynków komercyjnych i wielkich biur.

Otwarcie restauracji ze zdrową żywnością w jednym z największych miast Hiszpanii – Hiszpanie także nie są obojętni na tren zdrowego odżywiania się. Jeśli zrobisz sobie dobrą reklamę w Internecie, sukces masz gwarantowany.

Fotograf – żyjemy w świecie fotografii, także w Hiszpanii jest to sektor warty uwagi. Setki firm i osób potrzebuje profesjonalnie zrobionych zdjęć – na swoje strony firmowe, social media, Instagrama czy do różnego rodzaju projektów, w których ogromną rolę odgrywa wizualizacja.

Tłumacz – w Hiszpanii mieszka wielu obcokrajowców, jest tu wiele międzynarodowych korporacji, kraj ten ma też bardzo duży ruch turystyczny. Przekłada się to na zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe.

Masażysta – taki pomysł na biznes nie wymaga od ciebie wiele – nie potrzebujesz ani miejsca, ani jakiś zbędnych pozwoleń (wystarczą ukończone kursy i wykazanie się posiadanymi certyfikatami potwierdzającymi kompetencje). Klientów możesz przyjmować u siebie lub dojeżdżać do ich domów.

Trener personalny – Hiszpanie coraz częściej chcą wyglądać fit – czuć się zdrowo i mieć ładny dla oka wygląd ciała. Plusem jest tu fakt, że startując nie musisz mieć swojego miejsca – możesz trenować ich w domach, na siłowni lub nawet umawiać się na spotkania w parku.

Osobisty stylista – doradztwo klientom w zakresie mody cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Hiszpanów. Tak naprawdę na starcie nie generujesz żadnych kosztów wewnętrznych. Przyda się wiedza, pasja i intuicja jeśli chodzi o to, w czym komu będzie do twarzy.

Hotel /Hotel /Pensjonat – wykorzystaj to, że każdego roku miliony turystów przybywają zwiedzać Hiszpanię. Choć tego rodzaju biznes wiąże się z wydatkiem dobrze przemyślana lokalizacja i sam pomysł na pewno zaprocentują.

Pralnia – w tym kraju to naprawdę godny rozważenia pomysł. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim lokalizacja w konkretnym miejscu i samo miejsce.

Trener rozwoju zawodowego – żyjemy w świecie, w którym wiele osób – szczególnie tych młodych – nie wie, co ma ze sobą zrobić. Wówczas wkraczasz ty. Wystarczy świetne zorientowane w hiszpańskim rynku pracy, a także umiejętność wyczuwania mocnych i słabych stron u innych osób.

Kursy online – żyjemy w zawrotnym tempie, a wiele i wielu z nas chce się uczyć, a one są właśnie świetnym i prostym sposobem na naukę i rozwój. Bez zbędnych kosztów. Wystarczy tak naprawdę wybrać dziedzinę, branżę, sektor czy temat i stworzyć kurs.

Konsultant technologiczny – większość firm w Hiszpanii chce być efektywniejsza i wydajniejsza. Jeśli masz wiedzę, doświadczenie i umiejętności to wystarczy zacząć świadczyć usługi tego typu – twoim zadaniem będzie po prostu wsparcie zaplecza, prace logistyczne, podniesienie innowacyjności czy zwiększenie zasięgów online.

Sklep ze spersonalizowanymi prezentami – dziś Hiszpanie, zresztą jak mieszkańcy wielu innych krajów, poszukują spersonalizowanych prezentów. Dawanie podarunków jest dziś bowiem cięższe niż kiedykolwiek wcześniej, a ty możesz im to ułatwić.

Serwis ślubny – możesz tu upiec kilka pieczeni na jednym ogniu – zarazem mieć blog z autorskimi tekstami, lansować modę na określone rzeczy, przy okazji mieć sklep onlie ze sprzedażą różnych ślubnych gadżetów. Poza tym pomagać w organizacji super ślubnych planów, organizować szybkie śluby czy służyć pomocą w organizacji uroczystości dla tych wszystkich osób, które nie mają czasu, a poszukują spełnienia ich życzeń i imprezy na określonym poziomie.

Firma recyklingowa – temat, do którego coraz poważniej podchodzą ludzie w wielu krajach, w Hiszpanii także. Możesz zacząć od niewielkiego biznesu, który nie będzie kosztował cię dużych pieniędzy, a pracy jest naprawdę wiele.

Rękodzieło – jesteś uzdolniony? Działaj! Jeśli masz jakieś umiejętności artystyczne możesz mieć jeden z podstawowych elementów udanego biznesu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w miejscowości turystycznej. Swoje rękodzieło możesz wystawiać na sprzedaż w sklepie, do którego na pewno z chęcią zajrzy wielu turystów, i z którego wyjdzie równie wielu z twoją pracą.

Usługi spa – coraz więcej osób jest przemęczonych pracą, na nasze życie wpływa także stres. W związku z tym ludzie potrzebują zrelaksować się, wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie i urodę. Ty możesz im w tym pomóc.

Firma weterynaryjna – Hiszpanie dbają o swoje pupile stąd założenie właśnie takiej działalności jest pewnym sukcesem.

Żywność wysokiej jakości – mieszkańcy Hiszpanii zwracają uwagę na to, co pojawia się na ich talerzach. Z roku na rok rośnie procent osób, które są gotowe zapłacić większe pieniądze za wyjątkowe produkty spożywcze o wysokiej wartości wytwarzane w małych ilościach z wysokiej jakości składników.

Energia odnawialna – świetny pomysł na rozkręcenie własnej działalności w Hiszpanii. Należy tylko dobrze zrobić rozeznanie na rynku i wejść w takie lokalizacje, gdzie nie ma jeszcze zbyt dużo konkurencji.

Planowanie wydarzeń – jeśli jesteś osobą ogarniętą, masz wysokie zdolności komunikacyjne, potrafisz zarządzać i organizować, a także jesteś na „ty” z marketingiem – to sektor dla ciebie.

Detektyw – okazuje się, że wiele Hiszpanek i Hiszpanów poszukuje usług detektywistycznych.

Copywriter – w Hiszpanie jest wiele firm, które potrzebują zdolnych copywriterów, szczególnie tych ukierunkowanych na teksty sprzedażowe i marketingowe. Jeśli więc potrafisz świetnie i efektywnie pisać, masz już pomysł na biznes, który nie wymaga od ciebie na starcie zbyt wielkiej inwestycji finansowej.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]