Ciekawostki

Francuskie kosmetyki, które warto znać – znasz je?

Na ile znasz się na francuskich kosmetykach? Zapytana lub zapytany – potrafisz natychmiast wymienić kilka popularnych marek? Bioterma, Vichy czy Yves Rocher to jedne z tych najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Tymczasem jest wiele innych cieszących się sympatią, uznaniem i oddaniem Francuzek i Francuzów. Jeśli od dawna chciałaś lub chciałeś trochę bliżej przyjrzeć się temu tematowi, ale zawsze było ci nie po drodze, dziś masz ku temu okazję. Przedstawiamy ci kilka topowych marek, które warto poznać, a może nawet którą z nich polubisz.

Francuskie kosmetyki, które warto znać

Biotherm

Jest jedną z najbardziej znanych francuskich marek kosmetycznych, a jej oferta luksusowych, naturalnych produktów do pielęgnacji skóry jest obecnie dostępna na całym świecie.

Kluczowym składnikiem marki od dawna jest termiczny plankton, którego właściwości pomagają odmłodzić skórę i utrzymać ją w zdrowiu.

Vichy

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek francuskich. W swoich produktach wykorzystuje wodę termalną, a także inne naturalne aktywne składniki, które zatrzymują wilgoć i niezbędne składniki odżywcze w skórze.

Filozofia piękna Vichy w dużej części obraca się wokół kwestii prawidłowego diagnozowania problemów przed rozpoczęciem leczenia.

Nuxe

Marka stara się wykorzystać właściwości roślin i ekstraktów roślinnych, tj. płatki róż i oleje, w celu zapewnienia zdrowego systemu pielęgnacji skóry.

Jednym z najbardziej popularnych produktów jest wielofunkcyjny olej Huile prodiguese.

Yves Rocher

Wysokiej klasy kosmetyki przyjazne dla środowiska. Co ważne, marka jest certyfikowana przez Ecocert.

Bioderma

Pierwotnie miała to być linia lekarstw na receptę stworzona przez dermatologów. Produkty cieszą się ze swoich delikatnych i kojących właściwości.

La Roche-Posay

We Francji są one traktowane bardziej jako lekarstwa niż zwykłe kosmetyki. Marka zajmuje się rozwiązywaniem problemów tj.: wypadanie włosów i podrażnienie skóry po goleniu, a także ogólnie wrażliwą skórę.

Caudalie

Marka wykorzystuje aktywne składniki występujące w winogronach, a także naturalną wodę mineralną.

Wszystkie produkty charakteryzują się tym, że mają zero parafiny, parabenów, ftalanów, olejów mineralnych lub syntetycznych sztucznych barwników.

Avène

Część produktów do pielęgnacji skóry zajmuje się problemami tj. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema i oparzenia.

Marka oferuje również usługi typu owijanie ciała, hydrohelioterapię i masaże podwodne.

Klorane

Marka koncentruje się na naturalnych szamponach, odżywkach, suchych szamponach i środkach do usuwania makijażu.

Kluczowe składniki obejmują ekstrakty roślinne, tj.: pokrzywa, owies, mango, cytrusy, piwonia, granat, migdał i rumianek.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]