Praca tłumacza

Ile kosztuje tłumaczenie języka chińskiego?

Kto pyta nie błądzi. To stara zasada, która idealnie pasuje do dzisiejszego tematu. Wiele osób zastanawia się, ile kosztują tłumaczenia języka chińskiego. Wiele osób uważa, że wciąż za dużo. Inni, że wręcz przeciwnie, bo poznać i nauczyć się tego języka to nie lada wyczyn. Jednak sama znajomość języka chińskiego to jedno, a jego tłumaczenie to drugie. Nie każdy, kto zna ten język jest jego tłumaczem. Nic w tym dziwnego. Co prawda jest to język tak trudny, że większość osób, które go znają właśnie tłumaczami są. Ale wróćmy do naszego pytania. Ile kosztuje tłumaczenie języka chińskiego? Czy jest ono drogie? A może wcale nie? Co prawda zwykle wydaje nam się, że jest to jakaś cena kosmiczna i że taki przekład kosztuje majątek. A jak jest naprawdę? Czy takie tłumaczenia są faktycznie drogie? Sprawdźmy to. Oto kilka słów w tej kwestii.

Kilka słów na temat języka chińskiego

Ile kosztuje tłumaczenie języka chińskiego? Z pewnością chciałbyś poznać już odpowiedź. Jednak, zanim przejdziemy do cen, warto poznać sam język. Co warto wiedzieć o tym języku poza tym, że jest bardzo trudny do nauki? A choćby to, że jako taki język chiński nie istnieje. Jak to? To znaczy, że w jakim języku mówi 1,3 miliarda ludzi na świecie, jak nie po chińsku? No, wygląda to nieco inaczej. Otóż, język, który znamy jako chiński to tak naprawdę nie chiński. Jak to możliwe? Zacznijmy od początku.

Język chiński to tak naprawdę grupa języków. Ten, który znany jest powszechnie jako język chiński jest w rzeczywistości językiem mandaryńskim, w którym mamy aż 3 dialekty. Każdy z nich jest inny. Co warto o nich wiedzieć? Czy można je odróżnić tak po prostu? Najlepiej poradzi sobie z tym tłumacz języka chińskiego. Tu nie ma innej opcji. Chyba, że sami doskonale znamy język chiński. Co jeszcze warto wiedzieć o tym wyjątkowym języku? To chociażby, że staje się bardzo popularny. Nie tylko z powodu jego trudności. Staje się on językiem biznesowym. Stąd tak ważne są tłumaczenia z języka chińskiego jak i na ten język. Ile kosztuje tłumaczenie języka chińskiego? Czy jest jakiś stały cennik tłumaczeń? Sprawdzamy.

Warto przeczytać: Studia na tłumacza języka angielskiego

Profesjonalne tłumaczenia języka chińskiego – to warto wiedzieć

Ile kosztuje tłumaczenie języka chińskiego? Z pewnością chciałbyś już znać koszt tłumaczenia. Jednak, zanim poznamy cenę tłumaczenia, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. Otóż, jeśli oczekujemy wysokiej jakości tłumaczenia, warto dobrze wybrać tłumacza. Już wiemy, że język chiński sam w sobie jest bardzo trudny. Jednak jego znajomość nie oznacza, że jesteśmy tłumaczem. To oczywiste. Dlatego tłumaczenia języka chińskiego warto powierzyć w dobre ręce. Czyli gdzie? Do dobrego biura tłumaczeń. To właśnie tu znajdziemy najlepszego tłumacza chińskiego. Bo taka osoba na tłumaczeniu z języka chińskiego na język polski zna się jak mało kto. Ile zatem kosztuje przekład tego języka? Okazuje się, że trudno jest udzielić konkretnej odpowiedzi. Dlaczego? To proste. Koszt tłumaczenia to nie tylko przekład na język docelowy. To także rodzaj i termin realizacji tłumaczenia. A czas jak wiemy jest cenny. I za niego się płaci. Zatem, ile?

Tłumaczenia z chińskiego i na język chiński

Już wiemy, że nie ma jednej stałej ceny za tłumaczenie. Rynek tłumaczeń rządzi się bowiem swoimi prawami. A te bywają trudne do zrozumienia przez wielu klientów biur tłumaczeń. Jednak świadomy klient wie, że takie tłumaczenie nie jest tanie. Bez względu na to czy potrzebuje tłumaczenia zwykłego czy przysięgłego. Taki klient wie, że każde tłumaczenie jest inne. A co z tym się wiąże, ma inny cennik i stawki. Zacznijmy jednak od podstaw. Na początek weźmy pod lupę tłumaczenia zwykłe. Mimo, iż chiński jest językiem trudnym, wiele biur ma go w swej ofercie. Ile kosztuje tłumaczenie pisemne tego języka? Na początku jedną rzecz warto wziąć sobie do serca. Nie liczmy, że taka usługa będzie tania. A ile konkretnie kosztuje tłumaczenie z chińskiego na polski?

Ceny są bardzo zróżnicowane. Są i takie biura, które oferują tłumaczenie z chińskiego na polski już od 80 zł za 1 stronę. Ale znajdziemy i takie, którego cena zaczyna się od 120 zł za 1 stronę. Jeśli chodzi o tłumaczenia na język chiński, stawki są wyższe. O ile? Takie tłumaczenie możemy mieć już od 90 zł za 1 stronę. Choć są i oferty od 150 zł za 1 stronę. Jak widać, to wcale niemało. Tym bardziej, że są to ceny wyjściowe. A jaka będzie cena końcowa? Bez wyceny tego się nie dowiemy. Wycena określa konkretną cenę za nasze zlecenie.

A tłumaczenie ustne, ile kosztuje? Ceny w zakresie tłumaczeń ustnych to także niemały wydatek. Ile konkretnie kosztuje? Tu stawki zaczynają się od 150 zł za godzinę pracy tłumacza. Są też i oferty za 200 zł za godzinę tłumaczenia ustnego. Jak widać więc, nie ma jednej, stałej stawki za tłumaczenie języka chińskiego. A tłumaczenia przysięgłe, ile kosztują?

Tłumaczenia przysięgłe języka chińskiego – ceny

Już wiemy ile mniej więcej kosztuje tłumaczenia ustne i pisemne języka chińskiego. A jaki jest koszt tłumaczenia dokumentów? Coraz częściej bowiem potrzebujemy tłumaczeń przysięgłych chińskiego. To tłumaczenia prawnicze umów, faktur czy aktów notarialnych. Ile kosztuje takie tłumaczenie? Czy jest drogie? Jasne, że tak. Język chiński należy do 4 grupy języków, co oznacza, że cena tłumaczenia z języka polskiego na język chiński i w drugą stronę jest najwyższa. Skąd wiedzieć jaka to kwota? Tu sprawa jest nieco prostsza niż w przypadku tłumaczeń zwykłych. Dlaczego? Bo kwestię tę regulują przepisy. A konkretnie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005r. w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego. Zatem, ile kosztuje strona tłumaczenia przysięgłego? Przede wszystkim warto wiedzieć co taką stronę tworzy. Otóż, na stronę tłumaczenia przysięgłego składa się zawsze 1125 znaków ze spacjami. Ni mniej, ni więcej. Jeśli ktoś woli inny przelicznik, to jest to 25 linijek po 45 znaków każda z nich. I to jest właśnie strona obliczeniowa takiego tłumaczenia. Teoretycznie za stronę tłumaczenia z języka chińskiego na język polski stawka wynosi 50,42 zł. Za tłumaczenie z języka polskiego na chiński to już 74,31 zł zgodnie z w/w rozporządzeniem. Tyle teorii.

W praktyce wygląda to nieco inaczej. Stawki podane w rozporządzeniu dotyczą bowiem czynności tłumacza wykonywanych na zlecenie sądów czy urzędów. Dla klientów prywatnych stawki te dyktują biura tłumaczeń. Zatem z jakim kosztem musimy się liczyć? Cena tłumaczenia zależy od kierunku tłumaczenia i od ilości stron. Jakie mamy oferty na rynku? Za tłumaczenie z języka chińskiego możemy zapłacić i 100 zł za stronę jak i 150 zł za 1 stronę czyli 1125 znaków ze spacjami. Jak widać, rozbieżności są dość znaczne, a ceny dość wysokie. Jednak nie warto za wszelką cenę szukać tanich tłumaczeń języka chińskiego. To może oznaczać niską jakość usługi, a w rezultacie stratę czasu i pieniędzy.

Ile kosztuje tłumaczenie języka chińskiego? Jak widać, nie jest ono tanie. Trudno się dziwić, w końcu język chiński należy do najtrudniejszych na świecie. Jednak to, że dana osoba zna ten język jeszcze nie czyni go tłumaczem. Pamiętajmy o tym. Tu ważne jest doświadczenie w tłumaczeniach i znajomość specyfiki języka. Dlatego tłumaczenia języka chińskiego warto powierzać doświadczonym tłumaczom. Tylko wtedy mamy pewność, że otrzymamy poprawne i po prostu dobre tłumaczenie. Szukasz tłumacza języka chińskiego? Zapraszamy do kontaktu!

Może Cię także zainteresować:

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]