Rodzaje tłumaczeń

Tłumaczenia biznesowe – siła dla twojego biznesu skrywająca się w słowach

Zajmujesz się biznesem? Odnosisz sukcesy w Polsce i myślisz o tym, aby ruszyć w świat lub już działasz poza granicami kraju? A czy zdajesz sobie sprawę, jak ogromny wpływ na twój rozwój i realizację celów ma solidnie przygotowane tłumaczenie biznesowe? Od jego jakości, nieskazitelności i solidności zależy m.in. to czy oddasz charakter swojej firmy, nawiążesz świetną komunikację z potencjalnymi partnerami biznesowymi czy klientami, ale też czy zbudujesz silny wizerunek swojej marki, unikniesz wpadek i będziesz mógł być dumny z najwyższej klasy opracowań potrzebnych ci dokumentów w innym języku /innych językach.

Tłumaczenia biznesowe – czy potrzebny jest ci tłumacz?

Niezależnie od branży, jaką się zajmujesz (produkty spożywcze, telefony komórkowe, IT, zdrowie i medycyna, turystyka, nieruchomości, motoryzacja, edukacja, gastronomia, finanse, wellness czy szkoły językowe) chcąc przekuć sukces z rynku lokalnego na rynek zagraniczny, potrzebny ci profesjonalny tłumacz. Tłumaczenia biznesowe w większości dotyczą spraw i dokumentów wymagających dokładności, perfekcji, solidności, ale i doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Owszem, twój zaufany i dwujęzyczny pracownik może cię wesprzeć w tym procesie, ale nigdy nie zastąpi zawodowca.

Tłumaczenia biznesowe mogą obejmować dokumenty tj. m.in.:

 • umowy,

 • kontrakty,

 • aneksy,

 • księgi wieczyste,

 • wpisy do rejestrów,

 • dokumenty przetargowe,

 • korespondencję biznesową,

 • wiadomości e-mail,

 • patenty,

 • raporty,

 • inne.

Dlaczego tłumaczenia biznesowe są tak ważne dla biznesu?

 • Znakomita komunikacja z klientami

Niezależnie od tego czy spotykasz się ze swoimi klientami twarzą w twarz, czy wymieniasz z nimi dziesiątki dokumentów lub korespondujesz drogą online – dobra komunikacja wymaga świetnego operowania językiem klienta, dbałości o dokładność, a także wychwytywania niuansów. W tym wszystkim pomaga profesjonalne tłumaczenie biznesowe.

 • Budujesz nieskazitelny i profesjonalny wizerunek swojej firmy

Rozwój biznesu opiera się na pozyskiwaniu coraz większej ilości klientów. To z kolei wymaga przekraczania granic i komunikacji z ludźmi z różnych krajów i kultur mówiących różnymi językami. Wchodząc na nowy rynek, walcząc o nowego partnera biznesowego czy chcąc pozyskać klientów w kolejnym państwie warto wesprzeć się doświadczeniem, wiedzą i praktycznymi umiejętnościami zawodowych tłumaczy. Tłumaczenia biznesowe tworzoną z ich pomocą pomogą ci zbudować spójny wizerunek firmy sukcesu.

 • Oddają ducha twojej działalności, firmy, marki

To bardzo ważne, aby podczas procesu tłumaczenia nie zatracić wszystkiego tego, co stanowi o tym, że twoja firma czy marka jest właśnie taka, a nie inna. W tym tkwi siła współpracy z zaufanym dostawcą tłumaczeń biznesowych. Pomoże ci oddać język biznesowy, jakim się posługujesz na co dzień, a także charakter twojej firmy.

 • Unikasz wszelkich wpadek mogących zagrozić twojej dobrej reputacji

Twoja marka, dobra reputacja, nieskazitelność może zniknąć niczym poranna mgła. Wcale nie przesadzamy. Nie po to pracowałeś tak ciężko na to, co osiągnąłeś, aby zaprzepaścić lata pracy błędnym tłumaczeniem. Oczywiście nie każda pomyłka od razu będzie oznaczała koniec, ale po co narażać się na straty wizerunkowe, finansowe i opóźnienia, a nawet problemy prawne. Stąd oddanie tłumaczenia biznesowego w ręce profesjonalisty to gwarancja nie tylko profesjonalizmu, ale i spokoju ducha. A wpadek może być wiele: od zwykłych literówek, błędnych tłumaczeń, przeinaczeń, pominięć, nadinterpretacji czy nietaktowności kulturowej.

 • Perfekcyjne opracowanie wszelkich dokumentów prawnych

Samo zrozumienie dokumentów prawnych jest trudnym zadaniem, a w tym drugim i obcym jest jeszcze o wiele bardziej skomplikowane – chodzi nie tylko o kwestię terminologii, innego języka, ale i kwestie kulturowe czy prawne. Profesjonalista pracujący nad twoim tłumaczeniem biznesowym to specjalista posiadający niezbędne doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które zapewnią ci dokładne, precyzyjne i solidne przełożenie wszelkich dokumentów prawnych.

 • Najwyższa jakość

Osoba dwujęzyczna z twojej firmy to nie zawodowy tłumacz, który ma wszelkie niezbędne kompetencje, doświadczenie, wiedzę i umiejętności, aby tak wykonać tłumaczenie biznesowe, aby to spełniło swoje cele, było efektywne i charakteryzowało się najwyższą jakością. Ekspert jest więc tu nie tylko kimś w rodzaju agenta pomagającego ci nawiązać świetną komunikację z twoim partnerem biznesowym czy klientem, ale i jest strażnikiem strzegącym dobrego imienia twojej firmy.

 • Rozwój

Na świecie żyje ok. 8 mld ludzi. Wśród nich są twoi potencjalni partnerzy biznesowi i klienci. Warto korzystać z tego, że dziś masz o wiele więcej możliwości niż kiedykolwiek przedtem. Obcy język nie jest przeszkodą. Wystarczy wesprzeć się profesjonalistami specjalizującymi się w tłumaczeniach biznesowych. Wtedy cały świat dosłownie stoi przed tobą otworem i pojawiają się możliwości, jakich nie było przedtem.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]